Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Województwo śląskie bez czerwonej strefy

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, w których od 29 sierpnia obowiązują dodatkowe obostrzenia. Zgodnie z nową listą żaden powiat z województwa śląskiego nie należy do strefy czerwonej. W strefie żółtej z naszego regionu znalazły się 2 powiaty – rybnicki (do tej pory w strefie czerwonej) i kłobucki (nowy na liście). Z kolei na liście ostrzegawczej, zagrożonym dodatkowymi obostrzeniami jest powiat myszkowski.

W powiatach żółtych i czerwonych obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Szczegółowe informacje na temat dodatkowych obostrzeń znaleźć można na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow .

Obostrzenia wprowadzone są regionalnie w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

– Podjąłem decyzje o zmianie zasad kwarantanny i izolacji. Dziś przedstawimy pakiet tych rozwiązań m.in. będzie to skrócenie okresu kwarantanny do 10 dni, skrócenie okresu izolacji do 10 dni – powiedział na briefingu prasowym minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.