Muzeum Śląskie Otwarte – Spotkajmy się na miejscu!

Muzeum Śląskie w Katowicach ponownie otwarte dla zwiedzających. Udostępnianie przestrzeni wystawienniczych jest podzielone na dwa etapy.

Od 26 maja 2020 roku dostępna jest wieża widokowa dawnego szybu Warszawa II, można także skorzystać z oprowadzania ścieżką „Byzuch u Ferdynanda” oraz spędzić czas w ogrodzie społecznym w godzinach od 10.00 do 20.00. Przygotowana została także zabawa pn. „Industrialna Podróż – quest”, czyli aktywne zwiedzanie terenu zewnętrznego Muzeum Śląskiego – jest to oferta bezpłatna, a trasa trwa około 45 minut.

Od 2 czerwca 2020 roku udostępnione zostaną wystawy stałe i czasowe w gmachu głównym muzeum. Instytucja zaprasza od wtorku do niedzieli w tymczasowo skróconych godzinach, tj. od 12.00 do 18.00. 

W trosce o zdrowie, zasady zwiedzania zostały przystosowane do nowych wymogów sanitarnych. Co jest ważne? ✓ Ze względów bezpieczeństwa zostanie wprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.✓ Osoby zwiedzające będą zobowiązane do noszenia maseczek i rękawiczek oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą. ✓ Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych zapewnione zostaną dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk. ✓ Nie będzie można korzystać z multimediów i ekranów dotykowych.✓ Tymczasowo wycofano ofertę wydarzeń dla grup, zaś liczba osób odwiedzających wystawy jest limitowana zgodnie z zaleceniami inspektoratu sanitarnego.

Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego dostępne będą w cenie biletów ulgowych, a zakupione w okresie wyłączenia muzeum i niezwrócone będą honorowane. Zachęcamy także do zakupu biletów on-line oraz płatności bezgotówkowych.

Zapraszamy.

Muzeum Śląskie

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.

-