Teatr Śląski ogłasza: działamy!

Pandemia i kwarantanna wstrzymały przedstawienia, koncerty i spotkania w Teatrze Śląskim, ale nie zatrzymały zespołu przed podjęciem innych działań w przestrzeni internetowej. Aktorzy czytają bajki dla najmłodszych oraz teksty klasyczne dla nieco starszych na facebookowym profilu instytucji. Prowadzone są retransmisje spektakli. Online można było już zobaczyć “Himalaje” czy “Piątą stronę świata”, ale przed nami jeszcze klika takich internetowych spotkań z aktorami Teatru Śląskiego. 

Szycie scenicznych kostiumów krawcowe pracujące w Teatrze Śląskim zamieniły na produkcję maseczek. Trafiają one do szpitali i innych punktów medycznych, ale także do widzów teatru o czym informuje dyrektor, Robert Talarczyk.  

Tymczasem przed teatrem… Jest dyrektor. Jest maseczka 🦠 😷 Jest pudełko, a w nim… zobaczcie sami! #pomagamy #tesknimyzawidzami #teatrdziala #wezmaseczke

Opublikowany przez Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego Piątek, 10 kwietnia 2020

Teatr Śląski działa i w pełni wykorzystuje ten dziwny czas na realizowanie projektów online, zespół 150 osób nieustannie pracuje nad tym, żeby widzowie mogli wrócić na widownie, kiedy tylko będzie to możliwe i bezpieczne.  

Obrazek domyślny
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.