Rybnik: Pogotowie też może liczyć na pomoc

Do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rybniku trafił pulsoksymetr stacjonarno-transportowy. Wszystko dzięki akcji Bractwa Kurkowego Miasta Rybnika.

Wart prawie 3,5 tysiąca złotych pulsoksymetr stacjonarno-transportowy MASIMO RAD-G Bracia Kurkowi zakupili dzięki prowadzonej zbiórce  pod hasłem „Na ratunek Ratownikom”.

Zapoczątkowana ponad dwa lata temu inicjatywa stawiała sobie za cel wsparcie rybnickich ratowników w czasie pandemii koronawirusa. W efekcie prowadzonej zbiórki udało się zakupić i przekazać Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rybniku cztery profesjonalne bezdotykowe termometry medyczne.

Jak zaznaczają na stronie prowadzonej zbiórki Bracia Kurkowi, cele założone na początku zbiórki zweryfikował czas, ale cel nadrzędny – chęć wyposażenia ratowników w sprzęt  najskuteczniej wspierający ich służbę – jest nadal aktualny.

– Na pytanie „w czym jeszcze możemy wam pomóc” wskazaliśmy na pulsoksymetry dla dzieci, ponieważ o tych najmłodszych pacjentów musimy dbać szczególnie sprzętem wysokiej klasy. Zasugerowaliśmy zakup sprzętu firmy Masimo, gdyż ich przydatność i dokładność pomiarów jest sprawdzona oraz szczególnie przydaje się podczas badania dzieci. Natomiast nasz dotychczasowy sprzęt jest dedykowany głównie dla pacjentów dorosłych – wskazuje Ratownictwo Medyczne – SPR Rybnik na swoim facebookowym profilu.

Pogotowie wskazało, czego potrzeba, Bracia Kurkowi zebrali pieniądze i zakupili sprzęt, który następnie przekazali Miastu Rybnik. Miasto z kolei rozdysponowało urządzenie na potrzeby Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rybniku.

Urząd Miasta Rybnika

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.